KAIP LAIMĖTI LAIKO, KAI NEPLANUOTAI PRAŠO PASAKYTI KALBĄ?

įtaigus prezentavimas, įtaigus prezentavimas ir viešasis kalbėjimas, Kaip parengti gerą prezentaciją?, Kaip pasidaryti prezentaciją, kaip sukurti gerą prezentaciją, Kaip sukurti geras prezentacijos skaidres?, kuria prezentacijas, kuria profesionalias prezentacijas, patarimai prezentacijai, patarimai prezentacijoms, pateiktis, Powerpoint mokymai, prezentacijų guru, prezentacijų prodiuseris

Įsivaizduokite situaciją: įmonės susirinkime jūsų staiga paprašo prezentuoti tokia tema, kuriai visai nesiruošėte ir neturite jokių prezentacijos skaidrių… Arba šventiniame renginyje vadovas neplanuotai paprašo pasakyti sveikinimo kalbą, kuriai nesiruošėte. Arba bendradarbio laidotuvėse paprašo tarti žodį apie velionį, nors visai nesitikėjote, kad reiks pasisakyti. Tokiose nenumatytose situacijose visų pirma reikia laimėti bent keletą sekundžių laiko – kad susidėliotumėte mintis ir įveiktumėte pradinį stresą. Patarsiu konkrečiau…

Pirmoji gudrybė, kurią žino prezentacijų profesionalai

Jūs visiškai neprivalote tą pačią akimirką pašokti ir iškart pradėti prezentuoti ar sakyti viešą kalbą. Stenkitės išlaikyti ramybę ir neskubėkite be reikalo.

Antroji gudrybė, kurią žino prezentacijų profesionalai

Jeigu pradėsite kalbėti ne iš karto, o po keleto sekundžių – tik sukelsite dar didesnį publikos susidomėjimą (tą žinodami, prezentavimo ir viešojo kalbėjimo profesionalai specialiai padaro 3-5 sekundžių pauzę prieš ištardami pirmą sakinį). Taigi, pirmiausiai laimėkite bent keletą sekundžių mintims susidėlioti, pvz.:

  • jeigu dėvite švarką – atsistokite ir lėtai užsisekite švarko sagas;
  • jeigu dėvite sijoną – atsistokite ir ranka perbraukite ar timptelkite per sijoną, išlygindami klostes;
  • galima ir priešingai – nusivilkti švarką, pasikabinti ant kėdės ir tylomis pasiraitoti rankoves;
  • užmeskite akį į savo užrašus, jei tokius turite;
  • susidėkite į tvarkingą krūvelę popierius, jeigu tokių turite ant stalo;
  • užsirašykite porą trejetą „raktinių žodžių” savo kalbai;
  • neskubėdami įsipilkite į stiklinę vandens ir išgerkite porą gurkšnių;
  • jeigu patalpoje yra flipčartas – tylėdami prieikite ir užrašykite projekto pavadinimą arba svarbiausią temos frazę / žodį;
  • prieikite prie lango ir uždarykite jį;
  • sugalvokite dar ką nors, kas tiks toje konkrečioje vietoje ar patalpoje.

Kraštutiniu atveju – atsisakykite sakyti kalbą arba prezentuoti

Dažniausiai prašydamas neplanuotai pasakyti kalbą ar prezentuoti apie projekto eigą, žmogus nesiekia specialiai pakenkti kalbėtojui ar sužlugdyti jį. Visi susirinkusieji dažniausiai nori, kad prezentuotojui pasisektų. Tad jeigu matote, kad prašomas pasakyti spontanišką kalbą tikrai neturite ką pasakyti (arba tai yra visiškai ne Ipolito laidotuves jūsų paprašo tarti atsisveikinimo žodį, tačiau jūs esate įsidarbinę vos prieš porą mėnesių, galite pasakyti: „Mūsų kolega Ipolitas pas mus dirbo 19 metų ir buvo labai vertinamas kaip žmogus ir bendradarbis. Gaila, kad čia dirbu tik tris mėnesius ir neturėjau progų artimiau su juo susipažinti. Kiek žinau, mūsų kolega Ferdinandas dirbo kartu paskutinius 15 metų ir tikiu, kad turi ką gražaus prisiminti, todėl prašau jo tarti keletą žodžių.”

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas. Yra parašęs populiarią knygą su praktiniais patarimais prezentacijų kūrėjams.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *