Kuris žodis prezentacijose yra pats galingiausias?

įtaigus prezentavimas, įtaigus prezentavimas ir viešasis kalbėjimas, Kaip parengti gerą prezentaciją?, Kaip pasidaryti prezentaciją, kaip sukurti gerą prezentaciją, Kaip sukurti geras prezentacijos skaidres?, kuria prezentacijas, kuria profesionalias prezentacijas, patarimai prezentacijai, patarimai prezentacijoms, pateiktis, Powerpoint mokymai, prezentacijų guru

„Tiksliai parinktas žodis gali būti labai veiksmingas. Tačiau joks žodis niekada nebuvo toks veiksmingas, kaip tinkamoje vietoje panaudota… pauzė”. Šios citatos autorius – Markas Tvenas, vienas geriausių viešųjų kalbų sakytojų.

Tai galioja ir prezentacijoms: pauzė yra pats galingiausias „žodis” prezentacijoje. Sužinokite, kokiais 3 būdais galite prezentacijose galingai panaudoti pauzes.

Štai trys galimybės pauzėmis sustiprinti prezentacijos sakomąjį tekstą.

1. Pauzė – dovana klausytojams

Vesdamas prezentavimo mokymus, pastebėjau vieną dėsningumą: kai kuriems prezentacijų autoriams atrodė, kad jie šneka per greitai. Tikroji tiesa buvo kitokia: tie prezentuotojai šnekėjo visai tinkamu tempu. Bet! Jiems dažnai pritrūkdavo drąsos padaryti pauzes. Tiesiog į prezentacijos sakomąjį tekstą „įterpti” 3-5 sekundes tylos.

Taigi, prezentacijos metu leiskite sau prabangą kartkartėmis stabtelti, įkvėpti oro ir akimirkai pakeisti tempą, įterpiant pauzę. Trumpa 3-5 sekundžių pauzė suteikia prezentacijos klausytojams galimybę „suvirškinti” tai, kas buvo pasakyta. Todėl pauzė ypač rekomenduotina po sudėtingesnės minties, po pasakyto paradokso, po juokingos istorijos arba po netikėto minties vingio. Be to, pauzė klausytojams sudaro įspūdį, kad prezentacija nėra vien tik pranešėjo monologas – pauzė suteikia įspūdį, kad tai yra dvipusis bendravimas.

2. Pauzė – priemonė paryškinti svarbius žodžius

Sąmoningai į savo sakomąjį tekstą įterpkite pauzę, kad paryškintumėte pasakytos minties svarbą ir sustiprintumėte įspūdį. Pauzė gali sureikšminti jau pasakytus žodžius arba atkreipti dėmesį į tai, kas po akimirkos bus pasakyta. Neatsitiktinai patyrę pranešėjai padaro reikšmingą pauzę prieš pradėdami sakyti viešąją kalbą – taip jie padidina pirmųjų žodžių svarbą.

Artimiausioje prezentacijoje tiesiog galite padaryti eksperimentą: artėdami prie pačios svarbiausios vietos savo prezentacijoje, klausytojams pasakykite: „O dabar prašau jūsų dėmesio, nes pasakysiu patį svarbiausią dalyką…” Tada patylėkite 3-5 sek., žvelgdami klausytojams į akis. Ir tik tada pasakykite tai, kas tikrai svarbu. Pamatysite, kaip pauzė sukaustys publikos dėmesį.

3. Parazitinius žodelius pakeiskite pauzėmis

Prisibijoma bent keletui sekundžių nutilti, nes tai, neva, atrodys „prastai” – kaip pasimetimas arba teksto pamiršimas. Dėl šios priežasties dauguma prezentuotojų nevalingai skleidžia garsus, kol galvoja, ką pasakys. Iš čia visokie „Aaaaam”, „Norėčiau pasakyti”, „Iš tikrųjų” ir kiti parazitiniai žodeliai (kalbininkai juos vadina pertarais). Profesionalūs kalbėtojai tose vietose nesako jokių pašalinių garsų – tiesiog porą sekundžių patyli. Publikai tai siunčia signalą, kad prezentacijos autorius yra kompetentingas ir pasitikintis savimi.

Apibendrinant

Pauzėms reikia drąsos. Pabandykite bent vieną kartą savo prezentacijos metu specialiai padaryti pauzę ir stebėkite, kokį poveikį tai padarys klausytojams. Garantuoju: pauzių galia yra stebuklinga. Bet atrasti pauzes reikia patiems, nes tas jausmas nėra apsakomas iš šalies.

Beje, praktiškai pasimokyti, kaip išnaudoti pauzes – galite mano vedamuose prezentavimo seminaruose arba individualiose konsultacijose, kai kuriama konkreti jums svarbi prezentacija.

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas, „prezentacijų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje” („Kauno diena”)

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo A. Laskauskas mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *