DVEJI PREZENTACIJŲ SPĄSTAI

1. DARBŠTUMO SPĄSTAI

Kai kurie pranešėjai daug laiko skiria rinkdami informaciją ir gilindamiesi į temą. Tai yra gerai. Tačiau kuo daugiau giliniesi į temą, tuo mažiau šansų, kad sugebėsi kritiškai įvertinti savo kuriamą prezentaciją. Pranešėjui atrodo, kad tiek daug laiko investavus pasiruošimui, prezentacija jau savaime gaunasi kokybiška (esu matęs, kaip pranešėjas ruošėsi 3 mėnesius, pririnko įspūdingos medžiagos ir surašė 30 puslapių teksto, nors jo pranešimui buvo skirta tik 20 minučių). Blogiausia, kad net jeigu pranešėjas įdėjo rekordiškai daug darbo, klausytojai gali nesidžiaugti: „Daug kalbėjo, plačiai apėmė, bet liko neaišku – ką norėjo pasakyti“.

Kaip išvengti „darbštumo spąstų“?

Mano pasiūlymas: kol galvojate apie būsimos prezentacijos turinį, struktūrą, argumentus ir pagrindinę idėją – visai nelieskite PowerPointo! Skaidrių maketavimas yra dėmesio vagis. Kai užsižaidžiama skaidrėmis – pamirštamas sakomasis tekstas, logika, argumentavimas, pagrindinė idėja…

Kiekvieną savaitę padedu vadovams ruoštis svarbiausiai jų prezentacijai. Tokiais atvejais pradedame nuo to, kad pirmiausia idėjas užsirašome ant lipnių lapelių arba flipčarto. Arba tiesiog ant popieriaus lapo braižomės „minčių žemėlapį“. Skaidrėmis užsiimame tik po to, kai sakomasis tekstas jau tvarkoj. Šitaip mes laimim prieš tuos pranešėjus, kurie nuo pirmos minutės knibinėjasi su skaidrėmis.

2. NETINKAMO FORMATO SPĄSTAI

Viena tarptautinė įmonė norėjo pirkti mano prezentacijų seminarą. Juos erzino vidinės prezentacijos – susirinkimuose rodydavo skaidres, į jas ilgai gilindavosi ir tada diskutuodavo. Išsiklausinėjau apie situaciją ir pasakiau, kad nors man tai nenaudinga, pasakysiu sąžiningai: neišlaidžiaukite ir nesamdykite manęs. Nes jums daugeliu atvejų išvis nereikia prezentacijų! Bus ir greičiau, ir pigiau, jei įmonė informacijos pateikimui pasirinks NE prezentaciją, o kitokį formatą: elektroninį laišką, naujienlaiškį, instruktažą PDF formatu arba trumpą video. Lietuvoje beveik nenaudojama ir dar viena galimybė – poros minučių „įgarsintas laiškas“ (kai elektroniniu paštu išsiunčiamas mp3 failas su įrašytu balsu). Pvz., privačios mokyklos kai kada nebedaro tėvų susirinkimo, o išsiunčia tėvams elektroninį laišką su informacija. Galima iš jų pasimokyti.

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *