Išmeskite prezentacijos skaidrę “Ačiū už dėmesį”

Kaip pasidaryti prezentaciją, kaip sukurti gerą prezentaciją, kaip parengti gerą prezentaciją, įtaigaus prezentavimo ir viešojo kalbėjimo mokymai

Žmonės nustemba, kai prezentavimo mokymuose išgirsta mano patarimą: “Ištrinkite prezentacijos skaidrę su užrašu “Ačiū už dėmesį”. Jie klausia: “Kodėl?” Vienas klientas su garsia pavarde net sakė: “Bet ar tai nėra įprastas prezentacijos autoriaus mandagumas, savotiškas prezentavimo etiketas?”

Ne, PowerPointo skaidrė su padėka nėra prezentavimo etiketas ir nėra mandagumas. Tai yra publikos dėmesio nukreipimas nuo esmės. Pusiau juokais, pusiau rimtai: tokią skaidrę galima pakeisti aiškesne: “Dabar atvirai švaistysiu jūsų brangų laiką, užsiimdamas niekiniais dalykais”.

Kokia tokios skaidrės prasmė?

Paskutinė prezentacijos skaidrė su užrašu “Ačiū už dėmesį” pačiam pranešėjui signalizuoja, kad daugiau skaidrių nebebus – suteikia drąsos eiti pas klausytojus net visai nepasiruošus. Publikai dažnai tai yra ženklas, kad kankinanti nuobodi prezentacija pagaliau baigėsi. Bet apie prezentacijos pabaigą galima pranešti ir be skaidrės. Jei labai norite dėkoti už tą dėmesį, tiesiog padėkokite žodžiu ir negaiškit laiko skaidrės maketavimui bei rodymui.

Prezentacijų profesionalai daro kitaip

Jau 15 metų prezentavimo mokymuose kartoju: prezentacijos pabaigoje patyręs pranešėjas ne dėkoja, o ragina veikti. Arba teikia pasiūlymą. Arba nurodo artimiausius žingsnius. Nes paskutinė prezentacijos minutė yra tas momentas, kai publika turi šansų įsiminti svarbią informaciją. Jeigu jūs kaip pranešėjas norite įtikinti, įkvėpti ar motyvuoti savo klausytojus, paskutiniame prezentacijos sakinyje raginkite imtis konkretaus veiksmo. Tai stipriau negu vien dėkoti.

Išimtis, kai visgi tenka dėkoti

Jeigu vadovas savo prezentacijos pabaigoje dėkoja savo darbuotojams už atliktą darbą arba gerus metinius rezultatus – viskas gerai. Reikia padėkoti. Bet nuoširdžiau yra dėkoti žiūrint savo kolegoms į akis, o ne į skaidrę su nuvalkiotu užrašu “Ačiū už dėmesį”.

Kas prezentacijos pabaigai tinka labiau negu “Ačiū už dėmesį”?

Keletas mano siūlomų idėjų yra čia – paspauskite nuorodą

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas. Yra parašęs populiarią knygą su praktiniais patarimais prezentacijų kūrėjams.

Kontaktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *