KUR DĖTI RANKAS PREZENTACIJOS METU?

patarimai prezentacijai, patarimai prezentacijoms, prezentacijos gudrybės, prezentavimo gudrybės, kaip sukurti gerą prezentaciją, kaip parengti gerą PowerPoint prezentaciją

Kai tenka prezentuoti priešais publiką, daugumai pranešėjų kyla klausimas: kur pasidėti rankas? Į kišenes? Ką nors nusitverti? Kiti variantai?

Mano nuomone, kūno kalba prezentacijos metu yra pernelyg pervertinta. Ne rankytės ir kojytės lemia, kad prezentacija pavyksta arba nepavyksta. Bet jei domitės kūno kalba ir jums rūpi, kur laikyti rankas per prezentaciją – patarsiu, į ką atkreipti dėmesį.

Kalbant apie kūno kalbą prezentacijos metu, išskiriame tris sritis, kuriose juda mūsų rankos. Tai viršutinė, vidurinė ir apatinė kūno sritis. Šios sritys susijusios su skirtingais prezentacijos autoriaus teiginiais – teigiamais, neutraliais arba neigiamais. Norint žodinei informacijai priskirti reikiamą prasmės atspalvį, prezentuotojui atitinkamoje srityje tenka „darbuotis“ rankomis.

Ar prisimenate paskutines matytas futbolo arba krepšinio rungtynes? Ką daro žiūrovai, kai jų komanda įmuša įvartį arba įmeta tritaškį? Visi pašoksta ir iškelia rankas aukštyn – džiaugiasi. Tai yra PIRMOJI, teigiamų emocijų sritis – ties krūtine ir aukščiau. Kai žmonės sako teigiamus dalykus, jų rankos automatiškai kyla į viršutinę sritį.

ANTROJI rankų judėjimo sritis yra susijusi su neutraliomis emocijomis. Kai žmonės diskutuoja be pernelyg karštų emocijų, jų rankos automatiškai lieka netoli kūno centro, maždaug ties bambos lygiu.

TREČIOJI prezentuotojo rankų „veiklos“ sritis yra apatinė. Pavyzdžiui, jei mes raginame būti atsargiems ir sakome „Dėmesio, būkite atidūs!” – rankos intuityviai dažniausiai laikomos juosmens aukštyje arba žemiau. Įdomiausia tai, kad to nereikia treniruoti – viskas vyksta savaime ir kalbant jūsų rankos juda automatiškai. Žinoma, mes galime ir sąmoningai rankomis pastiprinti prezentacijos sakomąjį tekstą. Tarkime, per prezentaciją sakome: „Mūsų įmonės apyvarta šiais metais tiesiog privalo kilti“ ir tuo metu mūsų rodomasis pirštas iškeliams aukštyn – parodome tarsi grafiko kreivę, kylančią aukštyn. Tai rodymo gestas, kurį mes kontroliuojame protu. Tačiau daugumą mūsų gestų kontroliuoja pasąmonė. Mano giliu įsitikinimu, verta daugiau investuoti į sakomąjį prezentacijos tekstą. Visa kūno kalba ir rankų judesiai susidėlioja savaime. Su sąlyga, kad gerai pasiruošta, kas bus sakoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *