Prezentacijų diagramos turi būti suvokiamos per 3 sek.

Tipiška situacija: prezentacijos autorius įjungia kelioliktą skaidrę. Joje – stulpelinė diagrama su daugybe tos pačios spalvos anonimių stulpelių ir daug skaičių. Prezentuotojas sako: „Čia aiškiai matyti, kad…” O publikai – nieko aiškaus ten nematyti tarp tų 72 skaičių. Kur žiūrėti? Kas čia svarbu, o kas – ne?

Po šitokios penktos diagramos publika „atsijungia” ir mintimis nuklysta kitur.

Prezentacijų profesionalai daro KITAIP…

Esminis principas prezentacijų diagramoms: žiūrovams neturi būti sunku suprasti, kokia ĮŽVALGA aiškėja iš tos diagramos. Tai reiškia, kad prezentacijos autorius privalo visais įmanomais būdais palengvinti publikai konkrečios diagramos suvokimą – kad publikai netektų dirbti sunkaus protinio darbo, mėginant atspėti: „Ką čia reiktų suprasti toje skaidrėje?”. Gera skaidrė turi būti suvokiama per 3 sekundes.

Prezentacijų profesionalų gudrybė Nr. 1 yra tokia: kai skaidrėje norisi rodyti sudėtingą diagramą arba lentelę su daugybę skaičių – prezentuotojui verta savęs paklausti: „Kokius skaičius (arba vieną skaičių) aš įvardinčiau balsu kaip svarbiausius, nes į juos būtina atkreipti dėmesį?” Ir tada skaidrėje reiktų palikti tik tuos skaičius. Arba bent jau paryškinti tuos pačius svarbiausius skaičius bet kuriuo įmanomu būdu – maksimaliai išdidinant arba primityviai „užboldinant” (pastorinant) skaičius tekste, apibraukiant raudonu apskritimu arba kitomis profesionalesnėmis priemonėmis.

Prezentacijų profesionalų gudrybė Nr. 2: žiūrovo akis turėtų kuo mažau lakstyti po ekraną, ieškodama sutartinių ženklų paaiškinimo. Turi būti aišku iš karto, nenaudojant „legendos” su skirtingų spalvų kvadratėliais.

Jus taip pat gali sudominti:

KITOKS „PowerPoint” – tokio dar nematėte

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas, „prezentacijų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje” („Kauno diena”)

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo A. Laskauskas mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *