Kas labiausiai erzina prezentacijų žiūrovus?

Kai vedu prezentavimo seminarus „Garantuotos kokybės prezentacija”, mokymų dalyviai pasako, kas juos labiausiai erzina kitų žmonių prezentacijose. Tarp dažniausiai minimų blogybių pirmauja štai kas: publiką erzina, kai prezentacijos autorius viską paraidžiui 1:1 skaito balsu nuo savo skaidrių. Kodėl tiek daug pranešėjų kartoja šią klaidą?

Kalbėti priešais publiką – didelis stresas. Net ir kalbėjimo profesionalams, kuriuos aš ruošiu svarbiausioms prezentacijoms, viešoji kalba priešais publiką dažniausiai yra stresas. Jūs net nepatikėtume, kiek prieš prezentacijos pradžią nervinasi net geležinių nervų žmonės – įskaitant bokso čempionus ir spec. pajėgų karius, kurie šiaip jau yra ne iš bailiųjų… Natūralu, kad prezentuotojai ieško būdų – kaip susikurti saugesnę situaciją. Iš čia ir noras užsirašyti į skaidres viską. VISKĄ. O kad tai nėra patrauklu publikai – apie tai juk nebuvo mokoma nei mokyklose, nei universitetuose.

Bėda ta, kad skaitant 1:1 balsu iš skaidrių – pranešėjo žlugimas yra garantuotas dar prieš einant į sceną. Nes klausydamiesi žmonės yra pajėgūs suvokti iki 150 žodžių per minutę, skaitydami tekstą patys sau – iki 260 žodžių per minutę (beveik dvigubai greičiau). Tai reiškia, kad tuo metu, kai pranešėjas skaito balsu, publika spėja akimis per skaidrės tekstą nubėgti dvigubai toliau. Perskaitė – ir nuobodžiauja. O pranešėją mintyse siunčia kur nors toliau, nes jis sako tai, ką publika jau perskaičiusi. Tai nervina.

Neskaitykite per prezentaciją iš skaidrių. Kalbėkite. Svarbesnis yra pranešėjas, o ne PowerPointas. Prezentacijos skaidrės – tik priedas.

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas, „prezentacijų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje” („Kauno diena”)

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo A. Laskauskas mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *