Prezentacijų diagramos – netradiciškai

Nuobodžių diagramų ir grafikų pasitaiko beveik kiekvienoje prezentacijoje: anonimiški stulpeliai, „pyragai”, kreivės… Tiesiog migdo visuomet tokie patys (tik kitokios spalvos) stulpeliai – ir prezentacijoje apie eismą, ir prezentacijoje apie ledų pardavimus, ir prezentacijoje apie gyventojų sveikatą. Daugybė nebūtinų skaičių, painiava ir jokio aiškumo: ką publika ten turėtų įžvelgti.

Įdomesnės diagramos prezentacijoms yra kuriamos kitaip: „rankiniu būdu”.

Profesionalai, gyvenantisiš prezentacijų kūrimo (pvz., aš), daro kitaip: iš visų skaičių atsirenka tik tuos, kurie būtini. Ir tada „rankiniu būdu” kuria diagramą ar grafiką, kuriame net neskaitant teksto galima suprasti temą. Skaidrėje nesurašoma viskas – paliekama kai ką pakomentuoti pranešėjui. Nes GERA SKAIDRĖ be pranešėjo komentaro turi likti ne visai aiški. Taip sukuriama intriga – publika laukia, ką pasakys pranešėjas, nes be jo skaidrė dar nėra aiški.

Keletas tokių skaidrių pavyzdžių iš šiais metais mano sukurtų prezentacijų. Pradėkim nuo pavyzdžio, kuris yra šio teksto viršuje – su antkapiniais paminklais. Prezentacijoje kalbama apie tai, kad Lietuvoje ženkliai sumažėjo savižudybių. Tačiau daugėja savižudybių vienoje amžiaus grupėje – tarp vyresnių žmonių ir pirmiausia tarp vyrų. Čia rodomos 4 skaidrės, einančios paeiliui. Nei vienoje nenaudojami anonimiški stulpeliniai grafikai arba „pyraginės” diagramos. “Rankiniu būdu” sukurtose skaidrėse nesunku suprasti, kad tema – savižudybių kiekis.

Kitas pavyzdys – su kriptovaliutų naudotojų skaičiais pasaulyje ir Lietuvoje:

Arba sudėtinga schema apie duomenų apsikeitimą tarp Europos Sąjungos valstybių, specialiai palyginta su analogija: kaip taksi keleivis skambina į “centriuką”, kad dispečerė jam atsiųstų taksi.

Arba kreivinė diagrama, pateikta netradiciškai:

Dešimtims vadovų jau esu sukūręs geriausias prezentacijas jų gyvenime. Žinau, kokias NETRADICINES „rankų darbo” PowerPointo skaidres labiausiai mėgsta publika.

Jeigu Jūsų svarbiausiai metų prezentacijai reikės netradicinių diagramų ir grafikų – susisiekite su manim. KONTAKTAI

Jus taip pat gali sudominti: KITOKS „PowerPoint” – tokio dar nematėte

Šio tinklaraščio autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas, „prezentacijų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje” („Kauno diena”).

prezentaciju ekspertas Nr 1

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *