Prezentacija – kaip vakarienė

Kaip pasirengti prezentacijai (pvz., pasiūlymo pristatymui), kai spaudžia laikas? Ko griebtis pirmiausia?


Šįkart pasiūlysiu vien iš būdų. Jį lengva prisiminti. Juo naudojantis, galima pasitikrinti, ar nepamiršome svarbiausių dalykų. Tas būdas panašus į vieną renginį, kurį visi gerai žinome ir puikiai išmanome…

„Vakarienės“ metodas

Pagal šį metodą prezentacijos (arba kaip dabar sakoma, pateiktys) planuojamos panašiai kaip kviestinė vakarienė su draugais.

1. Pradžioje pagalvojame: kokie svečiai atvyks į vakarienę ir ką jie mėgsta? Planuojant prezentaciją – panašiai: pradedame nuo to, kas bus mūsų klausytojai ir kas jiems būtų įdomu.

2. Prasideda darbas virtuvėje. Ruošiant vakarienę – sukuriamas meniu, parūpinami ingredientai, stalo dekoravimo priemonės, plaunamos daržovės, ruošiama mėsa, blizginamos taurės ir atliekami kiti reikšmingi, bet vakarienės svečiui nematomi darbai. Rengiantis prezentacijai (pateikčiai) – lygiai tas pat, tik čia pasirengiamas struktūrinis prezentacijos planas (meniu), jei reikia – demonstracinė medžiaga, iliustracijos, „PowerPointo“ prezentacijos skaidrės, įranga, užrašai, pavyzdžiai, linksmos istorijos ir kt.

3. Svečiams renkantis, neapsunkiname jų iškart rimtais kepsniais. Pirmiausia – aperityvas apetitui sužadinti. Prezentacijos atveju jį atitinka trumpa įžanga, kurios tikslas – sudominti, sukelti apetitą tam, kas bus toliau. Čia jau reikia ir išmonės, ir fantazijos – šimtą kartų „ragauti“ dalykai nepadarys įspūdžio, reikia kuo originalesnių receptų.

4. Po apšilimo ateina laikas ir pagrindiniam patiekalui arba prezentacijos pagrindinės idėjos (pasiūlymo, sprendimo) išdėstymui.

5. Gero vakaro karūnavimui – desertas, kuris tuo pačiu yra ir signalas apie artėjantį finalą. Prezentacijoje jį atitinka įsimenama pabaiga. Tai gali būti apibendrinimas, kvietimas imtis veiksmų ar kt., bet aš laikausi nuomonės, kad prezentacijos pabaigoje turi būti įtvirtinama pagrindinė viso pranešimo idėja, tik ją reikia pateikti ryškiau – kad išliktų klausytojų atmintyje.

Štai ir visas panašumas į vakarienę. Jis padės prisiminti penkis prezentacijos rengimo ir realizavimo etapus (galioja su bet kuria skaidrių programa, įskaitant Prezi, Emaze ir kt.). Stulbinančiam efektui vien to nepakaks. Toliau skaitykite: Garantuotos kokybės prezentacija: receptai (1) .

Arturas Laskauskas

 

 

© Arturas Laskauskas. Visos teisės saugomos. © Uwe Schlick  / pixelio nuotrauka

Cituoti ir kitur skelbti galima tik nurodant autorių ir šaltinį: www.prezentavimas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *