Pristatymo pradžiai – pozityvus nusiteikimas

“Kaip šauksi, taip atsilieps”… Kai pradedame pristatymą, mūsų klausytojai tuoj pat “intuityviai” pajunta, kaip mes nusiteikę jų atžvilgiu (naujausi smegenų tyrimai rodo, kad iš tikrųjų kalbėtoją “diagnozuoja” ne klausytojų intuicija, bet vadinamieji “veidrodiniai” neuronai jų smegenyse). Kaip geriausiai išnaudoti šį faktą? Pasiūsti klausytojams pozityvų signalą – kad pasitikite savimi. Ir kad esate palankiai nusiteikę situacijos ir klausytojų atžvilgiu. Tam padės paprastas psichologinis triukas.

Amerikietė retorikos konsultantė Dorothy Sarnoff, iškalbos mokiusi net tris JAV prezidentus, teigia atradusi veiksmingą receptą, išbandytą “prezidentiškai”.

Receptas

Viskas labai paprasta: norint, kad mums pradėjus kalbėti, klausytojai būtų palankesni, “užsiprogramuokite” sau pačiam pozityvų nusiteikimą – visiškai nepriklausomai nuo to, kaip jaučiatės iš tikrųjų. Kaip to pasiekti? Likus kokioms 5 minutėms iki pristatymo (prezentacijos) pradžios, prisiminkite, kokiu sakiniu esate suplanavęs pradėti savo prezentaciją (pristatymą) ir tarkite sau mintyse:

  1. “Džiaugiuosi, kad AŠ esu čia.”
  2. “Džiaugiuosi, kad JŪS esate čia.”
  3. “Aš esu užtikrintas dėl to, ką ketinu pasakyti.”
  4. “Aš išmanau dalyką, apie kurį kalbėsiu.”
  5. (O tuomet jau nebe mintyse, bet balsu pasakykite tą pirmąjį sakinį, kuriuo ketinate pradėti pristatymą.)

Dorothy Sarnoff rekomenduoja šią autogeninę treniruotę kartoti tol, kol patikėsite tuo, ką sakote mintyse. JAV prezidentams šis patarimas padėdavo. O papildomas “šalutinis poveikis” toks, kad sau kartodami 5 sakinius, tuo pačiu atitrauksite mintis nuo negatyvių dalykų, savo baimių ir t. t.

Jei dar netikite…

Na, o jei artimiausiomis dienomis jums reikalinga efektyvi prezentacija (pristatymas, pateiktis, vieša kalba), o jūs vis dar negalite sau pasakyti 3-iojo ir 4-ojo sakinio iš aukščiau pateiktos “maldelės” taip, kad patys tuo patikėtumėte – galbūt dar nesate pakankamai pasirengę pristatymui? Tokiu atveju jums gali praversti straipsnis “Prezentacija pagal 6 žingsnių planą”, šio tinklaraščio autoriaus parašytas specialiai portalo DELFI užsakymu, o jį rasite, paspaudę čia:   4.Straipsnis iš delfi.lt

 

 

 

 

 

Prezentacijų konsultantas Arturas Laskauskas Kontaktai

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *