Ar juodas fonas tinka prezentacijos skaidrėms?

Šį klausimą išgirstu beveik kaskart, kai vedu seminarą „Prezentacija su kokybės garantija”. Atsakymas daugiau negu paprastas…

Jei trumpai – atsakymas skamba: „Taip”.

Jei išsamiau – viena iš pačių didžiausių Lietuvos reklamos agentūrų po mano mokymų jau kokius 7 metus PowerPoint skaidrėms naudoja tik juodą foną.

GALIMA IR DAR IŠSAMIAU

PIRMA. Juodas (ar bet koks kitas labai tamsus) fonas su baltomis (ar kitokiomis šviesiomis) raidėmis arba šviesiais vizualais yra maksimaliai kontrastingas derinys – bus gerai matomas bet kokiomis apšvietimo sąlygomis.

ANTRA. Tai šiek tiek neįprasta. Viskas, kas kitoniška, prezentacijose patraukia akį (sudomina). Tai yra gerai.

Kaip sukurti gerą prezentaciją, kaip parengti gerą prezentaciją
Guy Kawasaki

TREČIA. Tiesiog pacituosiu amerikietį Guy Kawasaki. Jis yra buvęs Steve Jobs dešinioji ranka marketingo reikalams, o dabar – investuotojas, peržiūrintis šimtus startuolių prezentacijų ir pats garsėjantis kaip prezentavimo ekspertas (beje, ir vienas iš CANVA investuotojų – tai viena progresyvesnių prezentavimo programų). Tai štai ką apie juodą skaidrių foną sako Guy Kawasaki:

„Pakeiskite skaidrių foną į juodą. Solidumas yra geras dalykas, o juoda spalva kaip tik ir signalizuoja, kad čia bus kažkas rimto. Baltas fonas reikštų, kad jis yra nesvarbus. Tačiau baltos raidės ant juodo fono siunčia signalą, kad šviesūs elementai yra svarbūs”.

Jus taip pat gali sudominti:

KITOKS „PowerPoint” – tokio dar nematėte

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas, „prezentacijų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje” („Kauno diena”)

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo A. Laskauskas mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *