Kuo skiriasi PREZENTACIJA ir PATEIKTIS?

įtaigus viešasis kalbėjimas ir prezentavimas, profesionali prezentacija, kaip sukurti gerą prezentaciją, kaip parengti gerą prezentaciją, PowertPoint prezentacija

Tik retas prezentacijos autorius galėtų pasakyti, kuo skiriasi PREZENTACIJA ir PATEIKTIS. Du skirtingus dalykus prezentuotojai vadina vienu terminu, dėl ko atsiranda painiavos ir nesusikalbėjimo…

Kai sakoma „prezentacija“, dažniausiai turimas galvoje PowerPoint skaidrių komplektas. Tačiau kalbininkai pasakytų, kad šitokia prasme žodis „prezentacija” naudojamas neteisingai.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija teigia, kad kompiuterijos srityje žodis „prezentacija” yra griežtai nevartotinas ir jį reiktų keisti terminu „pateiktis“.

Paprasčiau tariant, yra du skirtingi dalykai:

  1. PATEIKTIS
  2. PREZENTACIJA

Kas yra kas?

Kai turime minty PowerPoint skaidres, jas turėtume vadinti NE prezentacija, BET pateiktimi. Pateiktis – tai kompiuterio failas.

O prezentacija – tai renginys, kai pranešėjas susitinka su klausytojais (tiesiogiai arba nuotoliniu būdu). Tokį renginį dar galima vadinti ir pristatymu. Prezentacijos metu gali būti naudojama ir pateiktis, tačiau yra daugybė įspūdingų prezentacijų, nenaudojant jokios pateikties (t. y. nenaudojant skaidrių).

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas. Yra parašęs populiarią knygą su praktiniais patarimais prezentacijų kūrėjams.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *