Video intarpai prezentacijoje?

Įtaigaus prezentavimo mokymai, Kaip parengti gerą prezentaciją?, kaip sukurti gerą prezentaciją, Kaip sukurti geras prezentacijos skaidres?, kuria prezentacijas, pateiktis, Powerpoint mokymai, PowerPointo pamokos, prezentacija, prezentacijos sukūrimas, prezentacijų kūrimas, Prezentacijų mokymai, Prezentacijų seminarai, prezentacijų sukūrimas, prezentavimo guru, kas kuria geras powerpoint skaidres

Pasitaiko, kad prezentacijos autorius nori parodyti ne tik PowerPointo skaidres, bet ir vieną kitą video intarpą. Dažniausia priežastis – jis prisibijo, kad nesugebės sudominti žiūrovų, todėl ieško ko nors “stipresnio”, negu pasakojimas ir skaidrės.

9 iš 10 atvejų – patarčiau nenaudoti video intarpų skaidrėse. Filmuką galima “pakabinti” internete ir duoti nuorodą – auditorija pasižiūrės sau patogiu laiku. O jeigu žmonės paaukojo savo brangų laiką ir jau susirinko į prezentaciją, jiems serviruoti “vaizdo konservus” – tai tas pats, kas pasakyti “jūs neturite jokio svarbesnio užsiėmimo, kaip tik žiūrėti mano filmus, nes to tikrai nesugebėsite savarankiškai padaryti vėliau”.

Yra išimčių, kai video tinka PowerPointo skaidrėse

Jeigu nupasakoti situaciją arba procesą yra pernelyg sudėtinga arba užtrunka per ilgai, video intarpas – gera alternatyva. Būtent tokį atvejį turėjau, kai prisidėjau kuriant prezentaciją apie nyderlandų firmą, kuri iš Barenco jūros dugno iškėlė paskendusį Rusijos povandeninį laivą “Kursk”. Pranešėjui būtų buvę neįmanoma kompaktiškai papasakoti, kokiu principu buvo iškeliamas “Kursk”. Į PowerPoint skaidrę buvo įterptas šis 3D filmukas, kurį galite pamatyti (video yra begarsis, nes visą procesą tiesiogiai komentavo panešėjas):

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *