Laimi skaidrės ar turinys?

Man praktiškai kiekvieną dieną paskambina su tokiu pačiu klausimu: “Ar galite mums kaip nors geriau perdaryti PowerPoint SKAIDRES?” Tai aišku – ir galiu, ir mėgstu. Esu sukūręs ir tokių skaidrių, kurios pelnė laimėjimus ne tik Lietuvoje, bet ir Europos sąjungos rengtuose konkursuose. BET… Kai gaunu klausimą apie PowerPointo SKAIDRIŲ pagerinimą, pirmiausia bandau įtikinti klientą, kad dar iki skaidrių siūlyčiau sustiprinti TURINĮ (ką pranešėjas sakys).

Kodėl?

Nes esu įsitikinęs, kad skaidrės lemia tik apie 30 proc. galutinio prezentacijos rezultato, o sakomasis tekstas – apie 70 proc.

Bet… Pagaliau paskambino žmogus ir paklausė, ar galiu sustiprinti jo konferencinio pranešimo TURINĮ (sakomąjį tekstą)! Valio!!! Ta proga pacituosiu, ką sako nuotraukoje matomas investuotojas iš Nyderlandų Patrick de Zeeuw, kuris vien pagal startuolių prezentacijas sprendžia, ar skirti pinigų jaunam verslui, ar neskirti.

Štai jo citata:

✅ “Svarbiau – prezentacijos turinys. Jeigu SKAIDRĖS yra aukščiausios klasės, bet TURINYS apgailėtinas, aš nepatikėsiu pranešėju!

✅ Ir priešingai – net už silpnų PowerPointo skaidrių kartais atpažįstu puikų turinį.

✅ Prezentavimo (viešojo kalbėjimo) gebėjimus įmanoma patobulinti, bet jeigu pranešėjo sakomasis tekstas – neįtikinantis, arba pranešėjas per visą prezentaciją negali paaiškinti, kokia problema, ir koks jo siūlomas sprendimas – nieko nebus.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *