KOKIO DYDŽIO TEKSTAS TINKA SKAIDRĖSE?

Kaip sukurti gerą prezentaciją, kaip parengti gerą prezentaciją, įtaigus prezentavimas ir viešasis kalbėjimas, prezentacijų guru, kuria prezentacijas, PowerPoint prezentacijos sukūrimas, prezentavimo mokymai, prezentacijų seminarai, geriausia prezentacija, profesionali prezentacija, kokio dydžio tekstas geriausias prezentacijoje

Vienas klientas man yra sakęs, kad konkrečioje Vilniaus salėje (kur vyksta „Verslo žinių” konferencijos) jis dar sugeba prezentacijos metu skaidrėse įžiūrėti raides, kurios parašytos 18 punktų dydžio šriftu. Mažesnio šrifto jis jau nebegali perskaityti. O ką daryti, jei nežinai, ar nepažįstamoje patalpoje susirinkę prezentacijos žiūrovai sugebės (arba nesugebės) įžiūrėti tekstą PowerPoint prezentacijos skaidrėse? Kokio dydžio raides pasirinkti?

Mano patarimas tokiems atvejams yra paprastas: kai nežinote, kokio dydžio tekstą bus įmanoma prezentacijos žiūrovams įžiūrėti jums nepažįstamoje patalpoje – tekstą PowerPoint skaidrėse rašykite NE MAŽESNIU dydžiu negu 32 punktų.

Dar geriau, jei šrifto dydis bus 48 arba 60 punktų, o geriausia – 80 arba 96 punktai. Tada gerokai padidėja tikimybė, kad tekstą jūsų skaidrėse įžiūrės netgi tie, kurie sėdės toliausiai nuo ekrano.

Šiaip principas toks: kuo didesnės raidės PowerPoint skaidrėse prezentacijos metu, tuo geriau. Pvz., kai padėjau garsiausiam Lietuvos istorijos profesoriui pasiruošti prezentacijai, kurios laukė konferencija „Idėjos Lietuvai”, mes skaidrėse naudojom 88-380 punktų dydžio tekstą, nes iš anksto žinojau, kad LITEXPO rūmuose toliausiai sėdintys žiūrovai bus nuo ekrano nutolę 70 metrų ir mažo teksto tiesiog neįžiūrėtų.

Pvz., šitoje skaidrėje teksto dydis jau plakatiškas – 80 punktų. Jis matomas beveik bet kokiomis sąlygomis ir beveik kiekviename įrenginyje (net ir nuotolinėse prezentacijose):

prezentacija, įtaigus prezentavimas, įtaigus prezentavimas ir viešasis kalbėjimas, Kaip parengti gerą prezentaciją?, Kaip pasidaryti prezentaciją, kaip sukurti gerą prezentaciją, Kaip sukurti geras prezentacijos skaidres?, kuria prezentacijas, kuria profesionalias prezentacijas, patarimai prezentacijai, patarimai prezentacijoms, pateiktis, Powerpoint mokymai

Taip pat skaitykite: NIEKADA TO NEDARYKITE PREZENTACIJOSE

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas. Yra parašęs populiarią knygą su praktiniais patarimais prezentacijų kūrėjams.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *