Kokia prezentuotojo klaida garantuotai suerzina prezentacijos klausytojus?

kaip sukurti gerą prezentaciją, kaip parengti gerą prezentaciją, profesionali PowerPoint prezentacija, kaip pasidaryti prezentaciją, prezentacijų kūrimas, įtaigus prezentavimas ir viešasis kalbėjimas, įtaigus prezentavimas, įtaigus prezentavimas ir viešasis kalbėjimas, Kaip parengti gerą prezentaciją?, Kaip pasidaryti prezentaciją, kaip sukurti gerą prezentaciją, Kaip sukurti geras prezentacijos skaidres?, kuria prezentacijas, kuria profesionalias prezentacijas, patarimai prezentacijai, patarimai prezentacijoms, pateiktis, Powerpoint mokymai

Kiekvieną kartą, kai vedu įtaigaus prezentavimo seminarą, pasiteirauju dalyvių: „Kas per prezentacijas jus labiausiai erzina kaip klausytojus?” Žmonės išvardina apie 10-12 erzinančių prezentuotojo klaidų. O vieną klaidą ir prieš 10 metų, ir dabar būtinai pasako kiekviename Lietuvos mieste ir kiekvienos profesijos žmonės. Kokia ta prezentuotojo klaida?

Diagnozė tokia: klausytojus erzina, kai pranešėjas pažodžiui balsu skaito viską, kas surašyta prezentacijos skaidrėse. Tiesiog skaitymas „1:1″.

Pasakysiu, ko nežino 99 proc. prezentacijų autorių

Pranešėjas balsu pajėgia perskaityti iki 150 žodžių per minutę. Tuo tarpu jo žiūrovai tekstą iš skaidrių akimis skaito žymiai greičiau – vidutiniškai apie 260 žodžių per minutę. Kitaip tariant, publika skaidrių tekstą akimis perbėga beveik dvigubai greičiau, negu viską 1:1 balsu skaitantis prezentuotojas. Ir tada klausytojai pradeda nuobodžiauti, nes jie jau žino, ką dar pasakys prezentuotojas. Tai garantuotai erzina prezentacijos klausytojus.

Iš kur atsiranda toks nesusipratimas?

Priežastis: dauguma pranešėjų supainioja – kokia yra skaidrių paskirtis. Jie PowerPoint skaidres ekrane naudoja kaip „suflerį” sau. Bet juk kino žiūrovai nebūtų laimingi, jeigu jiems ekrane rodytų filmo scenarijaus tekstą, o ne patį filmą. Lygiai taip pat nebūna laimingi ir prezentacijos žiūrovai, kai jiems ekrane rodo prezentacijos „scenarinį tekstą”.

Koks sumanymas būtų negu viešai rodomas prezentacijos „sufleris”?

Viskas paprasta: kur kas geriau prezentacijos planą pranešėjui atsispausdinti ant popieriaus lapelių (ar kartono kortelių) ir turėti rankose. Ir nebūtinai skaidrėse surašytas tekstas turi pažodžiui kartoti sakomąjį tekstą – tai prasto skonio ženklas. Geriau skaidrėse nekartoti viso teksto, bet rodyti vaizdus, kurie papildo sakomąjį tekstą arba praplečia mintį, prezentacijai suteikia papildomų prasmės atspalvių.

Pavyzdys – kad ir šiam įrašui mano specialiai sukomponuota iliustracija su papūga ir projektoriumi. Tokia galėtų būti skaidrė. Ten nėra iš viso jokio teksto – viena vaizdas su ne visai tiesiogine potekste (mintis tokia, kad klausytojams nepatinka, kai prezentuotojas pažodžiui skaito skaidrės tekstą, t. y. kartoja skaidrės tekstą tarsi papūga).

Dar vienas pavyzdys. Pranešėjas sako: „Mums pavyko nuostolius sumažinti 10 kartų”. Prasto skonio PowerPointo skaidrėje būtų parašyta: „Nuostolių sumažinimas 10 kartų”. Geresnė prezentacijos skaidrė būtų be jokio teksto, vien su vaiozdu per visą ekraną: 10 raudonų čili pipirų ankščių, o vėliau iš 10 raudonų ankščių ekrane liktų tik 1 čili (mintis – buvo labai aitru, dabar nebe taip labai).

Daugiau apie išmanųjį vaizdų parinkimą skaidrėms galite sužinoti mano vedamuose seminaruose: „Garantuotos kokybės prezentacija”.

Taip pat verta pasidomėti dar vienu išskirtiniu seminaru: „Slaptos PowerPointo galimybės”

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas. Yra parašęs populiarią knygą su praktiniais patarimais prezentacijų kūrėjams.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *