Ką prezentacijoms verta perimti iš JAV prezidento Džono Kenedžio kalbų

Visi žino garsiąją Dž. Kenedžio frazę „Neklauskite, ką jūsų šalis gali padaryti dėl jūsų, klauskite, ką jūs galite padaryti savo šaliai”. Tačiau mažai kas žino, kad šios frazės autorius – visai ne Dž. Kenedis, o jo kalbų rašytojas Tedas Sorensenas (1928–2010 m.), matomas šioje nuotraukoje.

Dabartiniams prezentacijų autoriams verta mažiausiai 3 dalykų pasimokyti iš Dž. Kenedžio kalbų (tiksliau, iš tas kalbas rašiusio T. Sorenseno). Kas tai per dalykai?

  1. Tedas Sorensenas buvo įsitikinęs, kad kalbas būtina rašyti „ausims”, o ne „akimas” (t. y. klausymui, o ne skaitymui). Lygiai tas pat galioja ir šiuolaikinėms sėkmingiausioms prezentacijoms: profesionalios prezentacijos pradedamos kurti ne nuo skaidrių, o nuo sakomojo teksto. Tokio teksto, kuris skirtas klausymui.
  2. Prezidentui Dž. Kenedžiui rašomose kalbose T. Sorensenas ir tikslus, ir laimėjimus būtinai sunumeruodavo (ir prašydavo ištarti žodžiu). Ko buvo šitaip siekiama? Kad klausytojui būtų lengviau sekti sakomąjį tekstą (nes klausydamasis žmogus nemato teksto maketavimo – naujų pastraipų, naujų puslapių ir t. t.). Lygiai tas pat galioja ir šiuolaikinėms sėkmingiausioms prezentacijoms. Štai iš šią savaitę kurdamas prezentaciją, kuri bus pristatoma pasauliniame renginyje Indijoje, primygtinai prašiau mano ruošiamo pranešėjo, kad prezentacijos metu klausytojams nuolat primintų, ties kelintu punktu dabar esame: „Tai buvo PIRMASIS prioritetas. Pereiname prie ANTROJO prioriteto” ir t. t.
  3. Tedo Sorenseno parašytose kalbose laikomasi „trijų taisyklės”, apie kurią bus verta parašyti atskirai.

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas. Yra parašęs populiarią knygą su praktiniais patarimais prezentacijų kūrėjams.

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *