Kaip atspėti būsimos prezentacijos trukmę?

Yra daug būdų, paminėsiu du paprasčiausius.

PIRMAS BŪDAS:

jei turite Word’o dokumente užsirašę viską, ką SAKYSITE per prezentaciją, galite pasižiūrėti, kiek žodžių yra jūsų tekste (WORD skaičiuoja juos automatiškai ir rodo WORD dokumento redagavimo lauko apačioje, kairėje). Žodžių skaičių padalinkite iš 100 ir gausite apytikrę trukmę minutėmis. Pvz., jei tekstą sudaro 1700 žodžių, padalinę iš 100 gaunate 17 ir tai reiškia, kad prognozuojama trukmė bus apie 17 minučių.

ANTRAS BŪDAS:

dažnai pranešėjai nerašo viso sakomojo teksto (WORD dokumente), o turi tik skaidres. Tuomet trukmei prognozuoti belieka labai labai apytikris būdas: skaidrių kiekį padalinti iš 2 – gausite trukmę minutėmis. Pavyzdžiui, jei pasiruošėte 36 skaidres, padalinę iš 2, gaunate 18 ir galite labai apytikriai prognozuoti, kad užtruksite apie 18 minučių. Tiesa, antrasis būdas yra mažiau tikslus. Pvz., esu kūręs prezentaciją, kurioje buvo 22 skaidrės, bet visa prezentacija truko ne 11 minučių, o tik… 3 minutes (nes skaidrės buvo keičiamos labai greitai – kai kada kas 8-12 sekundžių).

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1

Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus ir išskirtines prezentacijų skaidres. Veda seminarus apie prezentacijas. Yra parašęs populiarią knygą su praktiniais patarimais prezentacijų kūrėjams.

Taip pat rekomenduojame peržiūrėti skaidrių pavyzdžių: Netradicinių prezentacijų apžvalga-2021

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *