Klaida, kurią kartoja prezentacijų autoriai

įtaigus prezentavimas ir viešasis kalbėjimas, Kaip parengti gerą prezentaciją?, Kaip pasidaryti prezentaciją, kaip sukurti gerą prezentaciją, Kaip sukurti geras prezentacijos skaidres?, kuria prezentacijas, kuria profesionalias prezentacijas, patarimai prezentacijai, patarimai prezentacijoms, pateiktis, Powerpoint mokymai, PowerPoint seminarai, taigus prezentavimas

KUO MAŽIAU PowerPoint skaidrių bus prezentacijoje – tuo geriau. Taip galvoja absoliuti dauguma prezentacijų autorių. Jiems atrodo, kad prezentacija, kurioje yra tik 5 skaidrės, yra geresnė negu ta, kurioje yra 20 skaidrių. Tačiau tai yra… visiškas paklydimas! Prezentacijų profesionalai daro priešingai.

Turėjau tokį atvejį: iš užsienio man paskambino naujas potencialus klientas. Paprašė, kad profesionaliai perdaryčiau jų pasiruoštas juodraštines PowerPointo skaidres – iš viso 19 skaidrių. Užtrukau keletą dienų, perdariau. Klientas patenkintas pasakė, kad tai geriausia jų prezentacija per visą gyvenimą ir kad rodys Suomijoje. Dabar įdomioji dalis: aš iš tų pradinių 19 skaidrių padariau… 78 skaidres! Nes pradinėse skaidrėse buvo prigrūsta žiauriai daug informacijos: pvz., vienoje PowerPoint skaidrėje 4 diagramos arba 6 lentelės.

Vienas didžiausių žalingų įpročių

Tai yra tipiškas žalingas prezentuotojų įprotis – sugrūsti į kiekvieną PowerPoint skaidrę visko keturgubai per daug ir galvoti, kad šitaip yra gerai, nes skaidrių – palyginti nedaug. Ne kartą netgi girdėjau, kaip prezentacijos autorius didžiavosi, kad jo prezentacijoje – tik 3 skaidrės (mano akimis – katastrofiškai prigrūstos).

Leiskite jums atskleisti paslaptį

Kuo daugiau tekstų ir duomenų yra prigrūsta kiekvienoje PowerPoint skaidrėje, tuo mažiau šansų, kad publika tokią skaidrę atsimins po prezentacijos.

Dar blogiau: kuo daugiau teksto ir duomenų kiekvienoje skaidrėje – tuo mažesnis šrifto dydis. Tikriausiai bent kartą esate girdėję: „Nežinau, ar jums pavyks įžiūrėti šios lentelės skaičius, bet…” 

Jei pats prezentacijos autorius sako, kad publika neįžiūrės, tai kodėl tą blogį rodo ekrane? Čia tas pat, jei restorano šefas pasiimtų nešviežią mėsą (jau su kvapu), iškeptų ir sakytų: „Nežinau, ar jums pavyks suvalgyti šį kepsnį, bet…”

Prezentacijų profesionalai daro kitaip

Aš, kaip profesionalus prezentacijų prodiuseris, laikausi šimtus kartų patikrintos gudrybės: geriau 4 skaidrės, turinčios po 1 žinutę, negu 1 skaidrė su 4 žinutėm.

Matematika paprasta: trukmė nepasikeičia

Įsivaizduokite, kad vienoje skaidrėje yra 4 lentelės su skaičiais. Tokią skaidrę prezentacijos autorius komentuoja 4 minutes (po 1 minutę vienai lentelei). Iš viso – 4 minutės.

O jeigu tą pačią skaidrę perdarysim į 4 skaidres, kuriose bus tik po 1 lentelę – prezentavimo trukmė liks tokia pati: 4 skaidrės po 1 minutę. Iš viso – 4 minutės. Bet kiekvienoje skaidrėje lentelė bus didesnė ir geriau įžiūrima auditorijai.

ĮTAIGUS PREZENTAVIMAS IR VIEŠASIS KALBĖJIMAS, KAIP PARENGTI GERĄ PowerPoint PREZENTACIJĄ, KAIP PASIDARYTI PREZENTACIJĄ, KAIP SUKURTI GERĄ PREZENTACIJĄ, POWERPOINT MEISTRIŠKUMO PAMOKOS, POWERPOINT: AUTORITETŲ PATARIMAI, POWERPOINT: PATOBULINIMAI PER 30 MIN., PREZENTACIJA NAUJOVIŠKAI, PowerPoint mokymai, PowerPoint  prezentacijų seminarai

Apibendrinant: nereikia savęs apgaudinėti, kad bus geriau, jeigu skaidrių – mažai, bet jose – prigrūsta daug. Svarbu ne mažesnis skaidrių kiekis, o mažesnis informacijos kiekis kiekvienoje skaidrėje. Tada tokios skaidrės perjungiamos dažniau ir nėra nuobodu.

Beje, čia buvo tik viena iš profesionalių gudrybių. Pasidomėkite mano vedamais seminarais prezentacijų tema arba PowerPointo mokymais pažengusiems – ten pasidalinu dešimtimis patarimų.

Jus taip pat gali sudominti:

KITOKS „PowerPoint” – tokio dar nematėte

Teksto autorius – prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas, „prezentacijų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje” („Kauno diena”).

prezentaciju ekspertas Nr 1

KONTAKTAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *