Nėra vienintelio teisingo „Kontrolinio sąrašo” prezentacijos skaidrėms pasitikrinti prieš einant į susitikimą su publika. Bet pasaulyje yra įvairių autorinių sąrašų, kuriuos pasiūlė skirtingi prezentacijų autoritetai. Šį kartą pristatau trumpą trijų punktų kontrolinį sąrašą, kuris mus pasiekė iš Švedijos.
Švedas Hansas Roslingas, geriausias pasaulyje statistinių duomenų prezentavimo meistras, yra davęs 3 patarimus. Juos kanadietis Johnas Zimmeris užrašė savo knygoje „TED efektas“.
PIRMAS PATARIMAS
Iš anksto pratestuokite savo PowerPoint skaidres toje patalpoje, kur vyks prezentacija: įjunkite projektorių, kad galėtumėte skaidres ekrane matyti taip, kaip jas matys publika. Nueikite į salės galą ir atsisėskite paskutinėje kėdžių eilėje. Iš ten įvertinkite – ar įmanoma įžiūrėti tekstą skaidrėse.
ANTRAS PATARIMAS
Jeigu žinote, kad negalėsite savo prezentacijos skaidrių pratestuoti konkrečioje renginio patalpoje, tuomet yra kitas variantas. Namuose įjunkite savo skaidres nešiojamajame kompiuteryje. Turi būti nustatytas rodymo režimas (kad būtų per visą ekraną, kaip renginio metu). Padėkite kompiuterį ant stalo ir atsitraukite atgal per 5-6 žingsnius. Įvertinkite, ar iš tokio atstumo įmanoma įžiūrėti tekstą.
TREČIAS PATARIMAS
Jeigu salėje iš paskutinės kėdžių eilės arba namie iš 5-6 žingsnių atstumo per sunku skaityti mažą šriftą – išmėtykite iš skaidrių tiek teksto, kiek tik galite.
Šio tinklaraščio autorius – profesionalus prezentacijų prodiuseris Arturas Laskauskas, „prezentacijų ekspertas Nr. 1 Lietuvoje” („Kauno diena”).