Iš prezentacijos DIAGRAMŲ galima išspausti daugiau

Tradicinės diagramos prezentacijų skaidrėse
Tradicinės diagramos prezentacijų skaidrėse jau nebeefektyvios

Blogoji žinia: pačių įvairiausių profesijų atstovai iš skirtingų miestų savo prezentacijose nuolat rodo vienodai nusibodusias diagramų kreives, stulpelius ir “blynus” – kaip viršuje esančiame pavyzdyje.

Geroji žinia: prezentacijos skaidres su diagramomis galima perdaryti įdomiau – naudojantis ta pačia PowerPointo programa (ir nereikia būti nei dizaineriu, nei programuotoju). Jei atvirai, yra ir dar viena blogoji žinia: PowerPointo skaidrėse kuriant įdomesnes diagramas ir grafikus, užtrunkama vienu kitu pusvalandžiu ilgiau. Tačiau jei prezentacija svarbi – verta investuoti savo laiko (arba taupyti laiką ir kreiptis į tuos, kas gali vieną kitą skaidrę padaryti už jus).

Žemiau – keletas idėjų įdomesnėms diagramoms ir grafikams.

 

1-as pavyzdys

Vietoj įprasto grafiko stulpelių (iliustracija viršuje) galima įterpti suvalgytos žuvies simbolių ar kitko, kas susiję su grafiko tema (žiūrėkite žemiau):

2-as pavyzdys

Nuobodžią kreivinę diagramą galima perdaryti taip, kad vos užmetęs akį į skaidrę, žiūrovas greitai “nuskenuotų” ir prezentacijos temą, ir duomenis:

 

3-ias pavyzdys

Stulpelinis grafikas su žaliais erdviniais 3D elementais – tik antras pagal gerumą sprendimas. Geresnis variantas – vietoj standartinių stulpelių  įterpti konkrečių 3D atvaizdų (būtent tokių, apie kuriuos kalbama pačiame grafike):

Prezentacijos skaidrė su 3D objektais

 

4-as pavyzdys

Skritulinė diagrama (“blynas”) atrodo ne itin patraukliai. Bus įdomiau, kai PowerPointo skaidrėje parenkamas kitoks diagramos tipas – erdvinis “pyragas”. O dar stipresnį įspūdį publikai palieka tokia “pyraginė” diagrama, kurios skiltys iliustruotos temai tinkamais erdviniais vaizdais:

3D diagrama prezentacijoje atrodo patraukliau
3D diagrama prezentacijoje atrodo patraukliau

Tarp kitko, šiame straipsnelyje rodomi diagramų pavyzdžiai (iliustracijos) yra sukurti ta pačia PowerPointo programa. Tiesa, kai kada ją tenka “apgauti” ir vieną kitą veiksmą atlikti “ūkiškai” – t. y. rankiniu būdu, o ne naudojant automatines PowerPointo funkcijas, kurios, deja, vis dar netobulos…

 

Apie kitas kokybiškų skaidrių kūrimo galimybes skaitykite: Prezentuok KITAIP: taisyklė “10 / 20 /30″ (PREZI).

.

Vienas atsakymas į “Iš prezentacijos DIAGRAMŲ galima išspausti daugiau”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *