PowerPointo meistriškumo pamokos: kaip sumažinti prezentacijos svorį

Powerpont pamokos

Sudėtingesnio dizaino PowerPoint prezentacijos failas gali sverti ir 50, ir 100, ir 300 MB. Tai nepatogu: tokio sunkaus dokumento nenusiųsi elektroniniu paštu, o rodant ekrane, PowerPointas gali veikti lėčiau arba tiesiog pakibti. Yra keli būdai sumažinti PowerPointo failo svorį, o šį kartą – pirmas iš jų.

Failo svoris dažniausiai padidėja dėl skaidrėse naudojamų didelės raiškos nuotraukų arba video failų. Pasitaiko, kad 95% viso skaidrių komplekto sveria iš viso kokius 4 MB, o vienui vienintelė nuotrauka – kokius 10 MB ar daugiau.

Sunkiausias klausimas: kuri PowerPointo skaidrė sveria daugiausia?

1.  Kad būtų saugiau, pirmiausia pasidarykite konkrečios PowerPointo prezentacijos kopiją:  eikite į kompiuterio katalogą, kuriame yra reikiama prezentacija, dokumentų sąraše pažymėkite kairiu klavišu PowerPointo dokumentą, klaviatūroje spauskite CTRL + C ir po to CTRL + V.   Tame pačiame kataloge atsiras dokumento kopija.

PowerPoint pamokos

2.  Dabar kopijoje perrašykite dokumento plėtinį: vietoj  įprasto PowerPointo plėtinio „.pptx“ (arba „.ppt“ – jei naudojate senesnę PowerPointo versiją) – parašykite „.zip“ ir spauskite ENTER.  Jūsų kompiuterio WINDOWS sistema įspės, kad toks pakeitimas gali pakenkti jūsų PowerPointo dokumentui, bet nebijokite – jūs gi keičiate ne dokumento originalą, o tik jo kopiją (pasitikrinkite, ar tikrai kopiją!) Spauskite „Yes“.

PowerPoint meistriškumo pamokos

3. Dokumento ikona pasikeis: matysite jau nebe PowerPointo, bet ZIP simbolį. Spauskite ant jo pele 2 kartus. Kai atsidarys, pamatysite nedraugiškai atrodančių katalogų sąrašą. Eikite į katalogą „PPT“.

4. Katalogo viduje pamatysite gerokai daugiau nedraugiškai atrodančių katalogų. Pasirinkite katalogą „MEDIA“ ir eikite į jį dviem pelės paspaudimais. Viduje pamatysite ilgą sąrašą – tai visos toje prezentacijoje panaudotos nuotraukos, video failai ir t.t.

5.  Spauskite dešiniu pelės klavišu ant to sąrašo bet kurio punkto ir iššoks greitasis komandų sąrašas, to sąrašo apačioje pasirinkite „SORT BY“ ir paspauskite ant „SIZE“ (t.y. „rūšiuoti pagal dydį“).

PowerPoint meistriškumo pamokos

Dabar viename sąrašo gale atsiras lengviausios iliustracijos, video ir kiti failai, kitame gale – sunkiausi failai. Spauskite 2 kartus ant pirmo aba paskutinio punkto tame sąraše ir jums atsidarys sunkiausia (arba lengviausia) nuotrauka iš konkrečios PowerPoint prezentacijos. Pasitikrinkite tos nuotraukos dydį – galite nustebti, kad „nekalta nuotraukėlė“ gali sverti ne ir 7 MB (ypač daug sveria didelės raiškos nuotraukos, kurių plėtinys yra „.TIFF“ – venkite jų skaidrėse).

6. Sumažinkite sunkiausių iliustracijų svorį, iš naujo išsaugokite jas kompiuteryje.

7.  Tikrojoje prezentacijoje (ne jos kopijoje) sunkią nuotrauką pakeiskite mažiau sveriančia – tam pravers patarimas „PowerPoint meistriškumo pamokos: kaip sukeisti iliustracijas, taupant laiką“.

Analogiškai – ir su kitais sunkiausiais prezentacijoje panaudotais failais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *