PowerPointo meistriškumo pamokos: kaip vieną iliustraciją pakeisti kita ir sutaupyti laiko

 

PowerPoint pamokos

Įsivaizduokite situaciją: iš kokių 6 vizualinių elementų susikūrėte sudėtingesnę PowerPointo skaidrę, kur kiekvienas elementas didintas arba mažintas, koreguotos jo spalvos ir kontrastas,  elementai vienas ant kito sudėlioti sluoksniais… Ir dabar norite vieną elementą pakeisti kitu. Tarkim, rūpi pažiūrėti: o gal vietoj žydro dangaus fonui  labiau tiks dramatiškas pilkas dangus. Nejaugi vėl tą dangaus nuotrauką tamsinti, didinti per visą skaidrę, pakišti į apatinį sluoksnį? Ne! Yra greitesnis būdas, taupantis laiką…

Turimas omeny spartusis PowerPointo „mygtukas“, skirtas greitam ir patogiam vaizdo pakeitimui kitu vaizdu – išsaugant tokį patį kaip pirmos iliustracijos dydį, vietą skaidrėje, formatavimą ir t. t.

Paimkime tokį pavyzdį: tarkim, skaidrei apie komunikaciją turim pasiruošę atskirus paveiksliukus: 2 dramblius, žolę, dangų ir 2 užrašus:

 

PowerPoint pamokos

Iš jų sukomponuojame štai tokią PowerPointo skaidrę, kur atskiri komponentai sudėlioti sluoksniais:

PowerPoint meistriškumo pamokos

Norint šitokioje PowerPointo skaidrėje pakeisti dangaus nuotrauką, pakanka dabartinę dangaus nuotrauką pažymėti kairiuoju pelės klavišu ir tada spausti ant jos dešiniu pelės klavišu. Iššoks greitojo meniu juosta, kurios viršutinėje pusėje pasirenkame komandą „CHANGE PICTURE“ (keisti paveikslėlį).

PowerPoint pamokos

Tuomet iš savo kompiuterio pasirenkame norimą dangaus nuotrauką ir spaudžiam ant jos pele 2 kartus.

PowerPoint pamokos

Viskas. Jau turim skaidrę su kitu dangumi.

PowerPoint pamokos DF

Jei analogiškai pažymėsime dešiniojo dramblio vaizdelį, su komanda „Change Picture“ vietoj dramblio galim greituoju būdu įkelti kitą iš anksto apsikirptą personažo nuotrauką (kaip pašalinti nuotraukos foną, galite sužinoti čia).

PowerPoint meistriškumo pamokos

Daugiau PowerPointo profesionalių gudrybių išmoksite, jei aplankysite seminarą „Naujasis PowerPoint arba kaip skaidres kurti trigubai efektyviau“ 

 

Teksto autorius – prezentacijų ekspertas Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Pagal užsakymus kuria prezentacijų scenarijus (ir skaidres) įmonių vadovams. Veda seminarus apie prezentacijas.

Kontaktai

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *