Ryškiausioms prezentacijoms panaudojami ir… neryškūs daiktai

JAV senatorius Joe McCarthy (1908–1957 m.) Šaltojo karo metais garsėjo ugningomis kalbomis, kuriomis kaltino užsimaskavusius komunistus, patekusius į JAV vyriausybę. Jis nuolat kartojo, kad žino tų „blogiečių” sąrašą. Kaskart sakydamas kalbą, jis rankoje laikydavo popieriaus lapus ir tais lapais nuolat mosuodavo. Tie popieriaus lapai sustiprindavo įspūdį: čia yra rimta.

Tik po daugelio metų paaiškėjo, kad senatorius rankoje laikė… tuščius lapus. Ten nieko nebuvo.

Bet…

Jau anuomet (t. y. prieš gerą pusšimtį metų) senatorius žinojo: norint atkreipti publikos dėmesį, nebūtina naudoti sudėtingų ar brangių priemonių. Tinka ir paprasti po ranka pasitaikantys daiktai. Pvz., popieriaus lapai.

Ryškiausiose (ir laiminčiose) prezentacijose ir aš, kaip prezentacijų prodiuseris, savo klientams patariu naudoti paprastus tikrus daiktus. Jau turėjome atvejų, kai į prezentacijos sceną dvi damos su vakarinėmis suknelėmis atsinešė… benzininį pjūklą. Aš pats savo prezentacijose naudoju degančius eurų banknotus, kalu į lentą vinis su arbatos puoduku, sprogdinu elektros lemputę mikrobangų krosnelėje ir t. t.

Apibendrinant: prezentacija – tai ne vien PowerPoint skaidrės. Yra ir kitų priemonių, kurios prezentacijos metu gali būti iki 7 kartų įspūdingesnės. Apie tai galima sužinoti (ir išmokti naudoti) mano prezentavimo įgūdžių seminaruose.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Išmeskite prezentacijos skaidrę „Ačiū už dėmesį”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *