PowerPointo meistriškumo pamokos: kaip pašalinti nuotraukos foną

Powerpoint pamokos

Prezentacijų profesionalai žino kelis būdus, kaip nuotraukas skaidrėse pateikti įspūdingiau. Vienas tokių būdų: nuotrauką PowerPointo skaidrėje apkirpti ir rodyti BE FONO – paliekant vien norimą objektą. Foną galima pasirinkti pačiam: oranžinį. baltą, juodą ir t.t.

Žingsnis po žingsnio paaiškinsiu, kaip PowerPointo prezentacijos skaidrėje pačiam pašalinti nuotraukos foną.

1-2 ŽINGSNIAI: nuotrauką įkelkite į skaidrę. Pele pažymėkite nuotrauką. Paspauskite viršuje esantį mygtuką „FORMAT“ ir kairėje esantį mygtuką, skirtą fono pašalinimui:

powerpoint pamokos

 

3-4 ŽINGSNIAI: aplink nuotraukos objektą atsiras rožinės spalvos fonas ir baltas rėmelis su baltais taškais kampuose. Imkite su pele už to rėmelio kampo ir išdidinkite rėmelį per visą nuotrauką. Jei liko rožinių vietų ant objekto, kurį norite palikti nepašalintą, įsijunkite mygtuką, kuris parodytas viršutiniame kairiame kampe:

powerpoint pamokos

Pele baksnokite ant rožinės vietos (šiuo atveju ant merginos peties), kol rožinė spalva dings ir toje vietoje matysis normali spalvota nuotrauka.

6-7 ŽINGSNIAI:  jeigu ant fono liko nereikalingų detalių, perjunkite mygtuką, skirtą fonui šalinti ir bakstelkite pele ant norimos pašalinti detalės:

powerpoint pamokos

8-9 ŽINGSNIAI: peržiūrėkite nuotrauką. Jei rožine spalva užlietas visas fonas, kurį norite iš prezentacijos skaidrės pašalinti, spauskite pele bet kur šalia nuotraukos (ne ant nuotraukos):

powerpoint pamokos

10 ŽINGSNIS: nuotrauka liks be fono. Foną galite parinkti patys – bet kurios spalvos. Arba kaip foną panaudoti kitą nuotrauką.

powerpoint pamokos

Powerpoint pamokos

Kokią nauda iš to, kad prezentacijos skaidrėje yra apkirpta nuotrauka?

1. Nebėra pašalinio informacinio triukšmo – prezentacijoje lieka tik tai, kas būtina

2.  Su apkirptais objektais galima sukurti įdomesnius animacinius efektus – pvz., kaip šiame geros PowerPoint skaidrės pavyzdyje:

Daugiau PowerPointo profesionalių gudrybių išmoksite, jei aplankysite seminarą „Naujasis PowerPoint arba kaip skaidres kurti trigubai efektyviau“ 

 

Teksto autorius – prezentacijų ekspertas Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Įgytas žinias taiko, kurdamas prezentacijas elitiniams renginiams, prezentacijų klausimais konsultuodamas didžiausių įmonių vadovus ir vesdamas seminarus „Garantuotos kokybės prezentacija“.

Kontaktai

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *