PowerPointo meistriškumo pamokos: kaip pakreipti vaizdą ir sustiprinti erdvės įspūdį

Powerpoint pamokos

PowerPoint prezentacijos skaidrėje galima pakreipti nuotraukos objektą – išnaudojant optinį reiškinį, kurį dailininkai ir fotografai vadina vaizdo perspektyva.  Taip sustiprinsite erdvės įspūdį, pasinaudodami PowertPointo formatavimo efektais.

Pavyzdžiui, skaidrėje turite pastato nuotrauką. Dabar tame pastate yra parduotuvė, o ateityje čia bus kirpykla. Paprasčiausias sprendimas – šalia nuotraukos skaidrėje parašyti „Kirpykla“.

Powerpoint pamokos

Bet galima ir įdomiau: užrašą „Kirpykla“ užkelti ant pastato nuotraukos taip, kad jis atrodytų tarsi iškaba, nufotografuota drauge su pastatu. Tereikia tą užrašą pakreipti erdvėje – kad jis toltų nuo žiūrovo panašiai kaip ir pastato fasadas.

Pirmiausia pelės kairiuoju klavišu reikia spustelėti ant to skaidrės vizualinio elemento, kurį norime pakreipti erdvėje. Šiuo atveju tai užrašas „Kirpykla“. Tada dešiniu pelės klavišu spustelėjus ant pažymėto objekto pasirinkti komandą „Formatuoti paveikslėlį“, kaip parodyta žemiau:

PowerPoint pamokos

Iššoks naujas langas. Reiks paspaussti porą mygtukų.

PowerPoint pamokos

Jeigu norimas elementas (užrašas „Kirpykla“) ne iš karto atrodys natūraliai tinkantis prie kitų vaizdo elementų (šiame pavyzdyje – prie pastato fasado), galima papildomai pakaitalioti pasukimo kampą X, Y arba Z ašyje (tame pačiame komandų lange „3-D Rotation“).

Per keletą minučių galima išgauti štai tokį pakreipto užrašo „Kirpykla“ vaizdą, tinkantį prie pastato nuotraukos:

Powerpoint pamokos

Beje, jei nežinote, kaip PowerPointo programoje apsikirpti nuotrauką (kad ji būtų be jokio fono – kaip aukščiau esančioje pastato nuotraukoje, kur virš pastato nėra nei dangaus, nei kitokio fono) – skaitykite, paspaudę šią nuorodą.

Daugiau PowerPointo profesionalių gudrybių išmoksite, jei užsisakysite seminarą „Naujasis PowerPoint arba kaip skaidres kurti trigubai efektyviau“ 

 

Teksto autorius – prezentacijų ekspertas Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Įgytas žinias taiko, kurdamas prezentacijas elitiniams renginiams, prezentacijų klausimais konsultuodamas didžiausių įmonių vadovus ir vesdamas seminarus „Garantuotos kokybės prezentacija“.

Kontaktai

2 atsakymai į “PowerPointo meistriškumo pamokos: kaip pakreipti vaizdą ir sustiprinti erdvės įspūdį”

  1. ATSAKYMAS GERB. JONUI
   Matau, kad Jūs esate pažengęs PowerPointo naudotojas, su kuo nuoširdžiai sveikinu.
   Vienas niuansas: tekstas apie paprastas PowerPointo galimybes buvo skirtas tiems, kas turi mažiau patirties negu Jūs 😉

   Beje, jeigu sudalyvausite mano seminare, mielai parodysiu efektų, kokių dar nėra matę ir tie, kurie save priskiria prie patyrusių prezentacijų kūrėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *