Šis eksperimentas pakeis jūsų požiūrį į prezentacijas

Daugelį metų vesdamas prezentacijų seminarus, esu stebėjęs, kaip priešais publiką pasirodė apytikriai 600 pranešėjų. Aptikau netikėtą dėsningumą, kurį prieš keletą dienų patikrinau specialiai paruoštu eksperimentu. Eksperimento rezultatus verta sužinoti visiems pranešėjams, norintiems parengti gerą prezentaciją…

Eksperimentas buvo toks: per prezentaciją iš anksto neįspėjęs apie savo sumanymą publikai parodžiau vieną PowerPointo skaidrę, kurioje buvo vien tik tekstas. Iš viso 155 žodžiai. Publikai pasakiau, kad ekrane surašyta svarbi informacija: kaip reikia elgtis, pamačius automobilio avariją. Štai toji skaidrė:

kaip parengti gerą prezentaciją

Skaidrėje specialiai buvo prirašyta labai daug teksto (kai ruošiam profesionalias prezentacijas, tiek daug niekada nerašome, bet čia buvo eksperimentas). Aš specialiai balsu nepasakiau to, kas toje skaidrėje buvo surašyta.

Ir dabar svarbiausia dalis: kai skaidrė jau buvo parodyta ir išjungta, publikos paprašiau: „Pakelkite ranką, kas iš jūsų bent jau PASKAITĖTE (arba perskaitėte) tai, kas buvo parašyta ekrane?“

Kodėl aš to klausiau prezentacijos klausytojų?

95 proc. prezentacijų autorių yra įsitikinę: jie įdėjo tiek daug darbo, jie tiek daug teksto prirašė PowerPoint skaidrėse, tas tekstas yra toks svarbus – savaime suprantama, kad publika tą tekstą PRIVALO perskaityti pati ir man kaip pranešėjui NEBŪTINA to paties teksto dar ir pasakyti balsu. Tai mitas! Niekada netikėjau, kad publika skaito viską, kas parašyta prezentacijos ekrane. Eksperimentą ir sugalvojau tam, kad pasitikrinčiau: kiek žmonių NESKAITO teksto, kurį pranešėjas surašė prezentacijos skaidrėse.

Eksperimento rezultatai

Kai žmonės pakėlė rankas, suskaičiavau. Rezultatas: tekstą bandė perskaityti (arba paskaitė bent keletą pirmųjų eilučių) – kaip manote, kiek procentų visų prezentacijos klausytojų? Neatspėsite. 18 procentų…

kaip sukurti gerą prezentaciją

Ką tai reiškia jums, kaip prezentacijos autoriui?

  1. Nerašykite skaidrėse per daug teksto – jį daugiau ar mažiau paskaito tik 18 proc. prezentacijos klausytojų (t. y. 1 iš 6 klausytojų). Kiti sėdi atsipūtę, o jūs net neturite galimybės sužinoti, kad jie neskaito jūsų prezentacijos teksto ekrane.
  2. Jei ką nors tikrai svarbaus esate parašę skaidrėje, pasakykite dar ir balsu – jus išgirs 6 kartus daugiau žmonių, negu perskaitys iš ekrano.

Teksto autorius – prezentacijų ekspertas Arturas Laskauskas

prezentaciju ekspertas Nr 1Prezentacijų meistriškumo mokėsi  pas geriausius Vokietijos ir Šveicarijos prezentacijų specialistus iš TOP-3 sąrašo. Įgytas žinias taiko, kurdamas prezentacijas elitiniams renginiams, prezentacijų klausimais konsultuodamas didžiausių įmonių vadovus ir vesdamas seminarus „Garantuotos kokybės prezentacija“.

Kontaktai

 

Jus taip pat gali sudominti:  NAUJOS PASAULINĖS PREZENTACIJŲ MADOS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *