10 „vaizdelių“, labiausiai NETINKANČIŲ skaidrėms

Toks jau mano darbas, kad prezentavimo mokymuose kasmet tenka peržiūrėti šimtus  PowerPoint prezentacijų. Ir štai kokį netikėtą atradimą padariau: dažnai galima nuspėti, kokią iliustraciją pranešėjas parodys ekrane! Priežastis paprasta: daug kas naudoja labai panašius vaizdelius, kuriuos publika jau yra mačiusi ankstesnėse prezentacijose. Tokie „nueksploatuoti“ vaizdeliai kelia nuobodulį ir palieka prastoką įspūdį: „Kaip neoriginalu…“

Prisipažinsiu atvirai – kadaise ir man yra tekę naudoti vieną kitą tokios rūšies banalybę. Kodėl? Nes… taip yra paprasčiau ir nereikalauja daug pastangų. Bėda ta, kad publika visgi supranta, jog į ekraną jiems įmestas „paskutinės minutės vaizdelis“…

Pateiksiu 10 pavyzdžių su labiausiai nuvalkiotais motyvais – patarčiau jų nebenaudoti savo prezentacijose.

 

1. RANKŲ PASPAUDIMAS Suprantu, kad dvi kostiumuotos rankos – tai pats lengviausias būdas iliustruoti bendradarbiavimą. Bet tuo pačiu ir pats neoriginaliausias – dar iki jūsų prezentacijos panašų vaizdelį žmonės bus jau matę dešimtyse kitų prezentacijų.

 

2. FINIŠO KIRTIMAS Scenos su kostiumuotais bėgikais… Visi prezentacijos dalyviai supranta, kad tai teatrališkai suvaidinta scena, o ne realūs firmos darbuotojai, bet visgi tokių vaizdų prezentacijose tenka matyti vėl ir vėl…

 

3. IŠKELTI NYKŠČIAI Iškeltas nykštys yra geras simbolis – pvz., kai užsienyje norima parodyti pritarimą, tačiau nemokama susikalbėti vietine kalba. Tačiau prezentacijoje toks vaizdelis nėra tinkamiausias (nebent prezentaciją rodytumėte Afrikoje ir neturėtumėt kitokių galimybių išreikšti minties).

 

4. TAIKINYS SU STRĖLĖMIS

Kai kalbama apie tikslus, poreikių tenkinimą ir kitokius „pataikymus į dešimtuką“ – natūraliai kyla pagunda rodyti taikinį. Bėda ta, kad tai jau daryta tūkstančius kartų.

 

5. KRUMPLIARAČIAI Būna įvairių variantų: paprasti krumpliaračiai, 3D krumpliaračiai, krumpliaračiai su 3D žmogeliukais arba su verslininkais… Jų nauda daugmaž vienoda – artima nuliui.

 

6. ŽMOGELIUKAS SU KLAUSTUKU Šiuo ar panašiu 3D motyvu labai dažnai sugadinama pati paskutinė prezentacijos skaidrė, prie jos prirašant tekstą „Ar turite klausimų?“.

Vienai tarptautinei firmai esu paskaičiavęs, kad jei per savo prezentaciją jie didesnei grupei žmonių rodo 1 nereikalingą skaidrę, sugaištas laikas tai firmai kainuoja… 583 eurus nuostolio! Kai vedu seminarus, paaiškinu išsamiau, bet trumpai drūtai – dažniausiai geriau nenaudoti jokios skaidrės, negu rodyti nusibodusį motyvą.

 

7. NEBAIGTA DĖLIONĖ

Anonimiški beveidžiai žmogeliukai su dėlionės detalėmis… Kas turima omeny? Nejaugi tie beveidžiai – įmonės darbuotojai? Ar jiems patiktų sužinojus, kad apie juos šitaip galvoja įmonės vadovybė?

 

8. ŠOKINĖJIMAS IŠ DŽIAUGSMO

Kostiumuoti verslininkai ir kiti personažai, išlėkę į orą iš džiaugsmo. Matyta?

 

9. AUGALAI RANKOJE

Tokiais vaizdeliais mėgstama iliustruoti įmonės augimą, tobulėjimą, naujus sumanymus ir kt.

 

10. SUSIKIBUSIOS RANKELĖS

Primena senus saldžius propagandinius plakatus, tik dabar rankomis sukabinami nebe kolūkiečiai, darbininkai ir kariai, o verslininkai, visuomenės atstovai, tauta ir kt. Bet juk už langų jau XXI amžius…

Klausimas: tad kaip pasirinkti vaizdus, kad jie veiktų stipriau už nuolat kartojamas nuobodybes PowerPoint skaidrėse? Ir ar kiekvienos situacijos iliustravimui reikia vien tik PowerPoint skaidrių? Vienas iš būdų gauti profesionalius atsakymus į šiuos ir kitus klausimus – seminarai „Garantuotos kokybės prezentacija“. Arba knyga „Prezentacija kitaip, arba pamirškite migdančias skaidres“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *